II Grand Prix Beskidów, Bielsko-Biała 12.11.2016

Wspaniałe występy zawodników KSW Bushi na turnieju w Bielsku Białej: Aleks Wadych pierwszy w kumite, Filip Rutkowski drugi w kata i drugi w kumite, Jakub Zdrodowski trzeci w kumite. Zawody odbyły się udziałem 206 zawodników z 20 klubów. 

Relacja:

Zawody stały na wysokim poziomie i były transmitowane na żywo przez stację regionalną TVP 3 oraz online. Były obserwowane w 15 krajach, między innymi w Niemczech, Anglii, Rosji oraz Singapurze.

Trójka zawodników KSW Bushi na co dzień trenująca w SP1 w Józefowie u sensei Agnieszki Winek zdobyła łącznie 4 miejsca medalowe.

Aleks Wadych zdobył  l miejsce w kategorii chłopców rocznik 2007-2008 do 30 kg. Pierwszą walkę wygrał przez podwójne wazari już po 30 sekundach. Drugie starcie zakończyło się  wygraną przez wazari, a kolejne wygraną przez nokaut. Finałowa walka nie odbyła się – zawodnik został poddany.

Filip Rutkowski zdobył dwa medale. Zanotował bardzo bardzo udany występ w kata zajmując ostatecznie ll miejsce w kategorii chłopców rocznik 2006-2005, przegrywając ze zwycięzcą zaledwie o 0,6 punkta. Rutkowski zajął również II miejsce w kumite (kategoria chłopców rocznik 2006-2005 do 35 kg). W pierwszym starciu już w 9 sekundzie znokautował przeciwnika techniką kaiten-geri, w drugim wygrał poprzez wazari. W finale po bardzo dobrej walce uległ zawodnikowi z teamu Sypień.

Jakub Zdrodowski zdobył III miejsce w kategorii chłopców rocznik 2007-2008 pow. 39 kg. Zdrodowski w walce o wejście do finału po wyrównanym starciu niestety przegrał z dużo cięższym zawodnikiem.

Bardzo dziękujemy senpai Zbyszkowi Rutkowskiemu za opiekę nad zawodnikami oraz Jackowi Wadychowi za transport.

AW, ZR