Ogólnopolski Turniej IKO Dzieci i Młodzieży Płock 3.12.2016

p1980601Świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki Bushi na Ogólnopolskim Turnieju IKO Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, który odbył się w Płocku 3 grudnia 2016. Piętnastoosobowa reprezentacja klubu wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Relacja i galeria:

Szymon Lechniak (kat. juniorów pow. 70 kg) zdobył pierwsze miejsce. Lechniak wygrał dwa pojedynki. W pierwszym znokautował przeciwnika już w pierwszej akcji techniką shita-tsuki czyli tzw. hakiem na strefę tułowia. W drugiej górował nad przeciwnikiem siłą i dynamiką ciosów.

Kamil Kisiel (kat. kadetów do 55 kg) wygrał przed czasem dwa pojedynki i zwyciężył całą kategorię. Kisiel wykazał się wyraźną przewagą techniczną i taktyczną.

p1980460Filip Rutkowski wystąpił w kumite (kat. kadetów młodych do 35 kg) oraz w kata i zdobył aż dwa pierwsze miejsca. Tryumfował zarówno mocno obsadzonej kategorii kata kadetów młodszych jak i w swojej kategorii kumite gdzie zwyciężył dwa pojedynki dzięki dynamicznym technikom oraz bardzo dobrym połączeniom technik ręcznych z nożnymi. Rutkowski zawdzięcza swoje sukcesy nie tylko talentowi, ale przede wszystkim pracowitości.

Antoni Sawka (kat. chłopców rocznik 2007 i młodsi pow. 30 kg, kata) stoczył trzy pojedynki wszystkie wygrywając przed czasem i ostatecznie zdobył złoty medal. Zawodnik KSW Bushi wykazał się nie tylko dobrym przygotowaniem siłowym i technicznym, ale również taktycznym. Sawka wystąpił również w konkurencji kata gdzie po bardzo dobrym występie zdobył srebrny medal.

Jan Kacprzak (kat. chłopców rocznik 2007 i młodsi pow. 30 kg) także zwyciężył swoją kategorię. W pierwszym starciu łatwo pokonał swojego rywala, a półfinał wygrał walkowerem przez kontuzję klubowego kolegi Janka Lewona. W finale zwyciężył dzięki mocnym seriom ciosów rękoma również pokonując klubowego kolegę, Aleksa Wadycha.

Aleks Wadych (kat. chłopców rocznik 2007 i młodsi do 30 kg) zwyciężył trzy pojedynki dzięki szybkim i zaskakującym kopnięciom na głowę. W finale uległ klubowemu koledze i ostatecznie zajął drugie miejsce.

Jakub Zdrodowski (kat. chłopców rocznik 2007 i młodsi do 30 kg) zaliczył swój najlepszy start w tym sezonie i w świetnym stylu wygrał dwa mocne pojedynki. Zdrodowski dopiero w finale nieznacznie przegrał zajmując drugie miejsce.

Weronika Józefowska (kat. dziewcząt rocznik 2007 i młodsze open) stoczyła dwa udane pojedynki. Pierwszy zwyciężyła dzięki szybkiemu kopnięciu na głowę. W finale nieznacznie przegrała z większą przeciwniczką.

p1980435Stanisław Jędrkiewicz (kat. kadetów do 50 kg) zdobył trzecie miejsce. Jędrkiewicz w dobrym stylu zwyciężył pierwszy pojedynek, a w drugim nieznacznie uległ zwycięzcy całej kategorii.

Oskar Gębala (kat. kadetów do 50 kg) zajął trzecie miejsce, stoczywszy dwa bardzo udane pojedynki. W pierwszym starciu wyeliminował przeciwnika mocnymi kopnięciami w udo. W drugiej walce po bardzo mocnym starciu sędziowie zdecydowali i zwycięstwie przeciwnika.

Wojciech Soboń (kat. kadetów młodsi do 40 kg) wygrał dwa pojedynki. W obydwu walkach Soboń przełamał mocne ataki i dzięki szybkim seriom ciosów połączonymi z kopnięciami w udo zyskał przewagę. W walce o finał przegrał zajmując tym samym trzecie miejsce.

p1980378Borys Zabłocki (kat. chłopców rocznik 2007 i młodsi pow. 30 kg) wygrał pierwszy pojedynek dzięki mocnym kopnięciom low-kick. Kolejny pojedynek przegrał zdobywając ostatecznie trzecie miejsce. Borys wystąpił również w konkurencji kata gdzie po udanym występie wszedł do drugiej tury, ostatecznie kończąc rywalizację na wysokiej, szóstej pozycji.

Jan Lewon (kat. chłopcy rocznik 2007 i młodsi do 30 kg) zwyciężył w dobrym styli dwa pojedynki. Lewon z powodu kontuzji zrezygnował z dalszych walk i zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

Ponadto KSW Bushi reprezentowali Jakub Gębala (kat. kadetów młodszych do 40 kg) i Karol Utrata (kat. kadetów młodszych do 35 kg), którzy tym razem nie przeszli walk eliminacyjnych.

Zawodnikom sekundowali senpai Mikołaj Pałyska, Malwina Jerzak, Wiktor Bidas, Zbyszek Rutkowski oraz sensei Agnieszka Winek. W roli sędziego wystąpił senpai Wiktor Durel.

Relacja Bushi Team:

Bushi Team reprezentowała czwórka zawodników. Miejsce medalowe zajęła Wiktoria Widłak (kat. kadetek pow. 45 kg) plasując się na drugim miejscu. Sędzią był sensei Łukasz Mozer.