V Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny – Rudnik nad Sanem 25.02.2017

KSW_Bushi

Pierwszy w turniej działającej od grudnia 2016 w Polsce organizacji World Kyokushin Budokai Poland  stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Turniej zgromadził niemal 200 zawodników z 12 klubów z Ukrainy, Rumuni, Niemiec  oraz Polski z organizacji WKB, WKO i klubów nie zrzeszonych obecnie w żadnej organizacji. Organizatorem był sensei Dariusz Burda z Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin, gośćmi  honorowym hanshi Pedro Roiz 8 dan, dyrektor organizacji WKB oraz shihan Daniel Sánchez z Hiszpanii, a sędzią głównym shihan Paweł Juszczyk.

Zawodnicy KSW Bushi spisali się bardzo dobrze zdobywając 10 medali oraz czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.  Podczas uroczystego otwarcia Paweł Juszczyk otrzymał z rąk hanshi Pedro Roiz-a certyfikat na stopień 5 dan.

Na podium stanęli:

1 miejsce – Maciej Żebrowski (kat. chłopców 2004-2003 do 45 kg) stoczył trzy trudne pojedynki. W finale zwyciężył w dogrywce z mocnym zawodnikiem z Niemiec dzięki zaliczonemu na wazari kopnięciu na głowę.

1 miejsce – Cezary Malik (kat. chłopców 2006-2007 do 30 kg) w świetnym stylu zwyciężył wszystkie swoje pojedynki. W finale Malik już na początku walki trafił klubowego kolegę, Jan Kacprzaka celnymi kopnięciami na głowę i  zwyciężył  bardzo mocno obsadzoną kategorię.

1 miejsce – Wojciech Żebrowski (kat. chłopców 2001-1999 do 65 kg) w pierwszej rundzie pokonał przeciwnika przed czasem dzięki mocnym ciosom na korpus. W finale Żebrowski po raz drugi wykazał się znaczną przewagą i aktywnością, po upływie regulaminowego czasu sędziowie wskazali jego zwycięstwo.

1 miejsce – Filip Rutkowski (kat. chłopców 2006-2007 do 35 kg) wygrał dwa pojedynki. W pierwszym po mocnej wymianie ciosów trafił przeciwnika widowiskową techniką kaiten-mawashi-geri (kopnięcie z obrotu z wyskoku), a w finale dwukrotnie trafił kopnięciem okrężnym na głowę, zaliczonym przez sędziów na wazari i wygrał przed czasem. Filip Rutkowski wystartował również w konkurencji kata (kat. Kata Mężczyzn do 18 lat) gdzie zajął szóste miejsce i zważywszy na to, że w tej konkurencji nie było podziału na kategorie wiekowe jego występ można uznać za bardzo udany.

1 miejsce – Patryk Kowala (kat. chłopców 2008 i młodsi do 30 kg) dzięki szybkim i zaskakującym kopnięciom zwyciężył dwa pojedynki i tym samym wygrał całą kategorię.

2 miejsce – Jan Kacprzak (kat. chłopców 2006-2007 do 30 kg) stoczył zwycięski, mocny i wyrównany półfinał z klubowym rywalem Aleksem Wadychem. W finale dał się zaskoczyć kopnięciami na głowę innemu zawodnikowi KSW Bushi, Cezaremu Malikowi i ostatecznie zajął drugą pozycję.

2 miejsce – Kamil Kisiel (kat. chłopców 2004-2003 do 55 kg) stoczył trzy pojedynki. W półfinale pokonał przeciwnika przed czasem trafiając kopnięciem kolanem na korpus, natomiast w finale uległ mocnemu zawodnikowi z Rumunii.

2 miejsce – Oskar Gębala (kat. chłopców 2004-2003 do 50 kg) stoczył dwa pojedynki, z których jeden wygrał i uplasował się na drugim miejscu.

2 miejsce – Zuzanna Dąbrowska (kat. dziewcząt 2004-2003 do 50 kg) stoczyła bardzo wyrównaną walkę w systemie „superfight”(dwie rundy) i nieznacznie przegrała w drugim starciu przez wagę.

3 miejsce – Aleks Wadych (kat. chłopców 2006-2007 do 30 kg) w dobrym styli wygrał pierwszy pojedynek, w drugim uległ po dogrywce, przez wagę klubowemu rywalowi, Jankowi Kacprzakowi i ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Tym razem bez medali wrócili: Szymon Lechniak, Błażej Polak, Jakub Gębala, Jakub Zdrodowski.

W roli sędziego głównego wystąpił shihan Paweł Juszczyk, w roli sędziów na macie sensei Agnieszka Winek oraz sensei Wiktor Bidas, a w roli sekundantów sensei Mikołaj Pałyska, sensei Malwina Jerzak oraz sempai Zbigniew Rutkowski.