Mistrzostwa Europy Juniorów KWU Berlin 18 marca 2017

IMGP4503

Na rozegranych w Berlinie 18 marca 2017 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży organizowanych przez Kyokushin World Union  zawodnicy Klubu Sportów Walki BUSHI Szymon Olpiński (kumite juniorów 16-17 lat pow. 75 kg)  i Karol Brejtfus (kumite juniorów 16-17 lat do 70 kg) wywalczyli brązowe medale.

Kyokushin World Union jest organizacją, której członkami nie są poszczególne dojo (kluby) ale całe organizacje kyokushin. KWU skupione jest na organizacji wspólnych turniejów, otwartych dla wszystkich organizacji i grupy kyokushin. W efekcie na berlińskich mistrzostwach wystartowało 550 zawodników z 24 krajów.  Na zawodach KWU, niezależnie od wieku zawodników, walki toczą się w pewnym kontakcie, z użyciem wszystkich kopnięć w głowę i bez pancerzy na tułów.

Polskę reprezentowało ponad 90 zawodników z różnych organizacji. Polacy zdobyli 21 medali. 8 w kumite mężczyzn i 13 w kumite kobiet.

Fotorelacja z Mistrzostw Europy Juniorów KWU w Berlinie

Szymon Olpiński (kumite juniorów 16-17 lat pow. 75 kg)  bez problemu wygrał pierwsza walkę eliminacyjna. Na początku drugiej jego przeciwnik wykonał zaliczone na wazari do mawashi kaiten geri czyli kopnięcie obrotowe w głowę z wyskoku. Jednak Olpiński zdecydowanie ruszył do przodu i po kilkudziesięciu sekundach znokautował swojego przeciwnik seria potężnych ciosów w brzuch. W półfinale został niestety ukarany ostrzeżeniem genten ich (strata pół punktu) i mimo wyrównanej walki musiał uznać wyższość swojego rywala.

Dwie walki także wygrał zdecydowanie Karol Brejtfus (kumite juniorów 16-17 lat do 70 kg). W pierwszej pokonał przeciwnika zdobywając dwa wazari z celne kopnięci w głowę. Druga wygrał przez jednogłośne wskazanie sędziów. Niestety w półfinale źle rozłożył siły. Na początku walki zdecydowanie dominował. Jednak pod koniec pojedynku tempo jego akcji osłabło. Za to do ataku ruszył jego przeciwnik wygrywając ostatecznie przez wskazanie sędziów.

Bez medali wróciła niestety młodsza cześć reprezentacji KSW bushi.

Kamil  Kisiel i Mateusz Majchrzak stoczyli dobre walki, jednak ostatecznie musieli uznać przewagę, przede wszystkim siłowa swoich rywali.

Aleks Wadych wygrał pierwszą walkę zdobywając wazari za mocne kopnięcie gedan mawashi geri. W drugiej walce musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika.

Jan Kacprzak stoczył  wyrównaną walkę oraz dogrywkę. Przy dwóch wskazaniach sędziów bocznych na Kacprzaka i dwóch na przeciwnika  o wyniku walki zdecydował sędzia maty wskazując na przeciwnika zawodnika KSW Bushi.

Antoni Sawka rozpoczął pojedynek dość pewnie i  początkowo górował nad rywalem. Jednak w dalszej części walki został trafiony mocnym ushiro geri, po którym trudno mu było utrzymać wcześniej zdobytą przewagę.

Karol Utrata został dwukrotnie trafiony nieprzepisową techniką ręczną w głowę, co mocno osłabiło naszego zawodnika. Mimo to kontynuował walkę. Pod koniec pojedynku został trafiony dwa razy, tym razem dozwolonymi nożnymi technikami na głowę.

Filip Rutkowski stoczył wyrównana walkę z zawodnikiem z Kazachstanu. Jednak Kazach dwa razy wykonał niedozwolone uderzenia ręka w głowę, za które otrzymał ostrzeżenia, ale które bardzo osłabiły Filipa i spowodowały ostatecznie jego przegraną.

W roli sędziego wystąpił shihan Paweł Juszczyk a zawodnikom sekundowali sensei Agnieszka Winek, Malwina Jerzak i Wiktor Bidas oraz senpai Zbigniew Rutkowski.