Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Radom 19.03.2017

IMGP5581

Na rozegranych 19 marca 2017 w Hali Politechniki Radomskiej Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Kyokushin Karate  Krystian Witak, zawodnik i instruktor Klubu Sportów Walki BUSHI, zdobył srebro w kumite seniorów do 70 kg.

Fotorelacja z MMW w Radomiu

Mistrzostwa  Makroregionu Wschodniego są tradycyjnie połączone z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików. W tym roku w obu imprezach uczestniczyło łącznie ok 350 zawodników z blisko 40 klubów Kyokushin z województwa mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego.

Krystian Witak stoczył dwie bardzo widowiskowe walki pokazując ogromny repertuar skutecznych technik nożnych. W pierwszej, po kilkudziesięciu sekundach, znokautował przeciwnika celnym kopnięciem okrężnym w wątrobę. W drugim pojedynku, po dogrywce, przegrał nieznacznie, przez wskazanie sędziów, z silniejszym fizycznie przeciwnikiem plasując się wstecznie na drugim miejscu.

W towarzyszących turniejowi Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików wystąpiło jeszcze sześcioro reprezentantów KSW Bushi, którzy niestety tym razem odpadli w walkach eliminacyjnych. Byli to Wiktor Jackowski, Stanisław Jędrkiewicz, Zuzanna Dąbrowska, Maja Mills, Maciej Żebrowski i Wojciech Żebrowski.

W roli sędziego wystąpił shihan Paweł Juszczyk a zawodnikom sekundowali sensei Agnieszka Winek i sensei Mikołaj Pałyska.