VII Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Kobierzyce CUP

IMGP6652

Na rozegranym w Kobierzycach pod Wrocławiem 1 kwietnia 2017 z udziałem  650 zawodników z 56 klubów z Polski oraz z Rosji, Ukrainy, Litwy, Niemiec oraz Czech  z wielu organizacji kyokushin, VII Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushin Kobierzyce CUP, reprezentanci KSW BUSHI wywalczyli 4 medale. Złoto zdobyli Kamil Kisiel i Błażej Polak, srero Cezary Malik a brąz Oskar Gębala.

Fotorelacja Kobierzyce CUP

Na zawodach w Kobierzycach w najliczniejszych kategoriach ilość zawodników przekroczyła 50 osób. W części kategorii zawodnicy rozpoczynali rywalizację tocząc pojedynek o wejście do trzydziestki dwójki. Oznaczało to, że żeby dostać się do strefy medalowej należało wygrać cztery pojedynki.

Klub Sportów Walki  BUSHI reprezentowało 15 zawodników, a miejsca na podium wywalczyli Kamil Kisiel, Błażej Polak, Cezary Malik i Oskar Gębala.

Złoto zdobył Kamil Kisiel (kat. chłopców rocznik 2002 – 2003 do 60kg), który w bardzo dobrym stylu wygrał wszystkie swoje cztery pojedynki. W finałowej walce Kisiel zmierzył się z mocnym zawodnikiem z Ukrainy. W czasie dynamicznej walki zawodnik KSW Bushi wykonał wiele szybkich kopnięć, które zaskoczyły przeciwnika. Jedno i nich trafiło rywala w kask na tyle celnie, że sędziowie przyznali wazari. Kamil nie dał przeciwnikowi nadrobić tej straty i wygrał po upływie regulaminowego czasu walki.

Drugie złoto dla KSW Bushi wywalczył Błażej Polak (kat. chłopców rocznik 2010 – 2011 do 25kg), który rywalizował w najmłodszej kategorii wiekowej. Błażej stoczył cztery pojedynki. W dwóch pierwszych bez problemu pokonał przeciwników dzięki trafieniem w głowę. W półfinale Polak po mocnej wymianie ciosów również zdobył wazari za celne trafienie w kask, jednak kilka sekund później przeciwnik wykonał zaskakujące kopnięcie lecące z góry podczas przewrotu i nadrobił stracony punkt. Po upływie czasu sędziowie wskazali dogrywkę, w której młody zawodnik KSW Bushi ruszył na przeciwnika ze zdwojoną siłą skutecznie unikając kolejnych ataków kopnięciem z góry i zwyciężył półfinał. W finale Błażej pokonał rywala dzięki dynamicznym atakom rękoma i zwyciężył swoją kategorię.

Cezary Malik (kat. chłopców rocznik 2006 – 2007 do 30kg) walczył w jednej z najliczniejszych kategorii zawodów. Pierwsze dwa pojedynki wygrał dzięki nietypowym kopnięciom w kask. W półfinale Cezary Malik spotkał bardzo dobrego zawodnika, z którym po wyrównanym pojedynku wygrał przez wskazanie sędziów. W finale dał się zaskoczyć kopnięciem na głowę, nie zdołał nadrobić tej straty i ostatecznie zajął drugie miejsce.

Oskar Gębala (kat. chłopców rocznik 2004 – 2005 do 55kg), pierwsze dwie walki wygrał przed czasem dominując przeciwników szybkimi, celnymi kopnięciami lewą nogą w udo (mawashi geri gedan). W półfinale po wyrównanym i ciężkim pojedynku ostatecznie uległ cięższemu i silniejszemu przeciwnikowi zajmując tym samym trzecie miejsce.

Ponadto KSW Bushi reprezentowali:

 •         Zuzanna Dąbrowska (kat. Dziewczęta rocznik 2004 – 2005 do 55kg)
 •         Jakub Gębala (kat. chłopców rocznik 2006 – 2007 pow. 35kg)
 •         Stanisław Jędrkiewicz (kat. chłopców rocznik 2002 – 2003 do 55kg)
 •         Jan Kacprzak (kat. chłopców rocznik 2006 – 2007 do 30kg)
 •         Patryk Kowala (kat. chłopców rocznik 2008 – 2009 do 30kg)
 •         Maja Mills (kat. Dziewczęta rocznik 2004 – 2005 do 45kg)
 •         Filip Rutkowski (kat. chłopców rocznik 2006 – 2007 do 35kg)
 •         Bartek Sobiczewski (kat. chłopców rocznik 2004 – 2005 do 45kg)
 •         Karol Utrata (kat. chłopców rocznik 2006 – 2007 do 35kg)
 •         Aleks Wadych (kat. chłopców rocznik 2006 – 2007 do 35kg)
 •         Jakub Zdrodowski (kat. chłopców rocznik 2006 – 2007 pow. 35kg)

W roli sędziego wystąpił shihan Paweł Juszczyk, a w roli sekundantów sensei Agnieszka Winek, Mikołaj Pałyska, Wiktor Bidas, Malwina Jerzak i senpai Zbigniew Rutkowski.