Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin WKO Władysławów 13 maja 2017

P2020401 (Kopiowanie)Na rozegranych 13 maja 2017 roku Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Karate Kyokushin WKO zawodnicy KSW Bushi zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Siedemnastoosobowa reprezentacja zdobyła czternaście medali z na najwyższym stopniu podium stanęli: Antoni Sawka, Szymon Olpiński, Błażej Polak oraz Borys Zabłocki.

Zawody rozegrane zostały w miejscowości Władysławów koło Turka i zgromadziły ponad 200 zawodników z 15 klubów z terenu całego kraju. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata oraz kumite.

Relacja i galeria:

Złoto w kumite zdobyli:

  • Antoni Sawka (kat. Chłopcy 9-10 lat  do 33 kg) w bardzo dobrym stylu wygrał cztery pojedynki. We wszystkich starciach górował nad przeciwnikami siłą oraz dynamiką technik.
  • Błażej Polak (kat. Chłopcy 7-8 lat  do 25 kg) wygrał trzy pojedynki, w których wykazał się nie tylko umiejętnościami walki, ale również zawziętością.
  • Borys Zabłocki (kat. Chłopcy 9-10 lat  pow.33 kg) wszystkie swoje trzy walki wygrał przed czasem dzięki mocnym akcjom rękoma oraz mawashi-geri-gedan (kopnięciu w udo).
  • Szymon Olpiński (kat. mężczyzn 17-18 lat  pow. 75 kg) zdecydowanie wygrał dwie walki, górując nad przeciwnikami zarówno siłą jak i taktyką walki. Dobra forma Szymona Olpińskiego cieszy tym bardziej, że był to dla niego start kontrolny przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata IFK, które odbędą się w Rumuni 27-28 maja.

Srebro kumite zdobyli:

  • Alicja Droste (kat. dziewcząt 7-8 lat  pow.25 kg) wygrała dwie walki i dopiero w finale, po dogrywce uległa rywalce. Warto wspomnieć, że był to jej debiutancki start na poważnych zawodach międzyklubowych.
  • Wiktor Jackowski (kat. chłopców 11-12 lat  do 43 kg) wygrał dwa pojedynki dzięki bardzo mocnym ciosom na korpus. Przegrał dopiero pojedynek finałowy i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu.

P2020073 (Kopiowanie)Brąz w kumite wywalczyli Aleks Wadych (kat. chłopców 9-10 lat  do 33 kg), Filip Rutkowski (kat. chłopców 11-12 lat  do 37 kg), Julia Marczak (kat. dziewcząt 13-14 lat  do 50  kg), Anna Marczak (kat. dziewcząt 7-8 lat  pow.25 kg), Bartosz Sobiczewski (kat. chłopców 11-12 lat  do 43 kg), Piotr Augustynowicz (kat. chłopców 9-10 lat  do 33 kg), Jakub Gębala (kat. chłopców 11-12 lat  do 43 kg).

W konkurencji kata drugie miejsce zajął Filip Rutkowski (kat. chłopców do 12 lat) oraz również drugi miejsce Antoni Sawka (kat. chłopców do 10 lat).

Ponadto KSW Bushi reprezentowali Patryk Kowala (kat. chłopców 9-10 lat  do 33 kg), Karol Utrata (kat. chłopców 11-12 lat  do 37 kg), Cezary Malik (kat. chłopców 9-10 lat  do 33 kg), Wojciech Soboń (kat. chłopców 11-12 lat  do 43 kg). W roli sędziego wystąpił shihan Paweł Juszczyk, a w roli sekundanta sensei Agnieszka Winek oraz senpai Szymon Olpiński.