Polish Open WKB 7th Galizia Cup, Leżajsk 10.06.2017

Zawody odbyły się 10 czerwca w Leżajsku i zgromadziły ponad 300 zawodników z 28 dojo reprezentujących 6 państw (Hiszpania, Niemcy, Ukraina, Rumunia, Litwa i Polska). Organizatorem był BC WKB sensei Dariusz Burda z Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin, a gośćmi honorowymi prezydent WKB hanshi Pedro Roiz oraz v-ce prezydent WKB shihan Daniel Sanchez. Sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Juszczyk. Zawody odbyły się bardzo sprawnie, hala udekorowana była licznymi bannerami, rywalizacja przebiegała na trzech matach, z których główna znajdowała się na podeście. Zwycięzcy otrzymali nie tylko puchary, ale również pamiątkowe, specjalnie odlane na tę okoliczność, oryginalne medale.
Klub KSW Bushi reprezentowało 15 zawodników, którzy wspólnie wywalczyli 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Oto medalowe miejsca naszych zawodników:
• Krystian Witak – 1 miejsce w kat. Seniorów do 70 kg. Witak stoczył trzy zwycięskie pojedynki. Finałowe starcie zakończył po kilkunastu sekundach celnym trafieniem przeciwnika okrężnym kopnięciem na głowę mawashi-geri-judan.
• Szymon Olpiński – 1 miejsce w kat. Juniorów pow. 75 kg. Olpiński obydwa swoje pojedynki zakończył przed czasem, potwierdzając swoją dominację w tej kategorii. Styl w jakim Olpiński zwyciężył swoje pojedynki przyniósł mu dodatkowy tytuł Best Fighter. Warto przypomnieć, że zawodnik KSW Bushi dwa tygodnie temu w Rumuńskim Sibiu wywalczył tytuł Mistrza Świata IFK.
• Oskar Gębala – 1 miejsce w kat. Młodzików do 50 kg. Wygrał trzy pojedynki dzięki mocnym ciosom i licznym kopnięciom okrężnym na udo mawashi-geri-gedan.
• Błażej Polak – 2 miejsce w kat. Chłopców rocznik 2010-2011 do 25 kg.
• Mateusz Majchrzak – 3 miejsce w kat. Juniorów Młodszych do 50 kg.
• Kamil Kisiel – 3 miejsce w kat. Juniorów Młodszych do 60 kg.
• Zuzanna Dąbrowska – 3 miejsce w kat. Młodziczek do 50 kg.
• Filip Rutkowski – 3 miejsce w kat. Kadetów do 35 kg. Filip Rutkowski wystartował również konkurencji kata, jednak w tej konkurencji nie wywalczył miejsca na podium.
• Jan Kacprzak – 3 miejsce w kat. Kadetów do 30 kg.
• Aleks Wadych – 3 miejsce w kat. Kadetów do 35 kg.
• Piotr Augustynowicz – 3 miejsce w kat. Chłopców rocznik 2008-2009 pow. 35 kg.
• Dawid Głasek – 3 miejsce w kat. Chłopców rocznik 2008-2009 do 35 kg.
Ponadto klub reprezentowali Wiktor Jackowski ( kat. Młodzików do 40 kg), Jakub Gębala (kat. Kadetów do 45 kg), Borys Zabłocki (kat. Kadetów do 45 kg), którym tym razem nie udało się przejść tury eliminacyjnej. Zawodnikom sekundowali sensei Wiktor Bidas, sensei Malwina Jerzak oraz senpai Zbigniew Rutkowski. Shihan Paweł Juszczyk pełnił odpowiedzialną rolę sędziego głównego zawodów, a sensei Agnieszka Winek sędziego maty.