Gala Kyokushin Cup, Ząbki 16.09.2017

Udany początek sezonu zaliczyli zawodnicy Klubu Sportów Walki Bushi występując na gali Kyokushin Cup w Ząbkach 16 września 2017. Na pierwszym w tym sezonie turnieju świetnie wypadł Karol Brejtfus wygrywając swoją kategorię oraz Agnieszka Winek zwyciężając pojedynek w systemie „superfight”. Na podium stanęli również pozostali reprezentanci  klubu. Kamil Kisiel zajął drugie, a Mateusz Majchrzak trzecie miejsce.

W gali wzięło udział ok siedemdziesięciu zawodników z kilku klubów kyokushin.

Karol Brejtfus (kat. juniorów do 70 kg) wygrał swoją kategorię. W czasie dwóch pojedynków widać było bardzo dobre przygotowanie techniczne i taktyczne. Finał, kiedy to po dwóch rundach sędziowie orzekli remis, rozstrzygnęło ważenie zawodników. Brejtfus zawodnik okazał się blisko 6 kg lżejszy od swojego rywala i to zadecydowało w zwycięstwie.

Agnieszka Winek wzięła udział w pojedynku w systemie „superfight”. Jej przeciwniczką była utytułowana reprezentantka z Lidzbarka Warmińskiego. Mistrzyni Polski i medalistka Mistrzostw Europy WKO sprzed lat, Klaudia Błońska. Winek dzięki dobrej pracy na nogach i szybkim dynamicznym akcjom nie dała przeciwniczce pola do popisu. Zarówno po pierwszej jak i drugiej, regulaminowej rundzie sędziowie orzekli zwycięstwo Winek.

Kamil Kisiel (kat. juniorów młodszych do 60 kg) po dwóch udanych pojedynkach zajął drugie miejsce. W walce półfinałowej zaskoczył swojego rywala szybkimi kopnięciami na głowę i wygrał przed czasem. Niestety w wyrównanym finale sam dał się zaskoczyć wysokim i silnym kopnięciem i ostatecznie stanął na drugim stopniu podium.

Mateusz Majchrzak (kat. juniorów do 55 kg) zajął trzecie miejsce. Stoczył trzy pojedynki w których bogatą gamę technik i ducha walki. Mimo dużej niedowagi w stosunku do limitu kategorii nie ustępował przeciwnikom siłą i mimo tego, że zwyciężył tylko jeden pojedynek start ten można uznać za udany i bardzo wartościowy.

W roli sędziów wystąpili shihan Paweł Juszczyk oraz sensei Krystian Witak.

Fotorelacja