Turniej Karate Kyokushin Challenger, Opole 30.09.2017

Zawodnicy Klubu Sportów Walki Bushi, Agnieszka Winek oraz Szymon Olpiński wygrali swoje kategorie w prestiżowym turnieju Challenger, który odbył się w Opolu 30.10.2017. Turniej zorganizował Opolski Klub Karate Kyokushin będący członkiem World Kyokushin Organization (Shinkyokushin). Impreza zorganizowana w formie gali, na przyciemnionej hali, z podestem oraz oprawą świetlną była bardzo widowiskowa.

Relacja

Galeria na stronie Karatekontaktowe.pl

Szymon Olpiński (kat. seniorów open) stoczył dwa bardzo udane pojedynki. W pierwszym z nich wyraźnie górował nad przeciwnikiem siłą ciosów oraz dynamiką kopnięć. Celnie trafił rękoma na korpus oraz kopnięciami w uda rywala. Przeciwnik do tego stopnia nie był w stanie powstrzymać ataków Olpińskiego, że dwukrotnie spadł z podestu na którym mieściło się pole walki. Po ukończeniu regulaminowego czasu sędziowie wskazali zwycięstwo Olpińskiego. W finale reprezentant KSW Bushi już na samym początku walki celnie trafił przeciwnika kopnięciem mai geri w korpus i zyskał przewagę pół punktu (wazari). Po chwili zyskał kolejne pół punktu za celny cios powodujący chwilową niezdolność przeciwnika i wygrał finałowy pojedynek przed czasem.

Agnieszka Winek (kat. seniorek do 60 kg) wygrała dwie walki. W pierwszym starciu reprezentantka KSW Bushi zmierzyła się ze znacznie wyższa od siebie Ewą Jabłuszewską. Doświadczona Winek czekała na pierwszy ruch rywalki i po zablokowaniu ataku szybko skracała dystans wykonując celne kontry. Po tak przeprowadzonej walce sędziowie orzekli konieczność dogrywki. W kolejnej rundzie walka miała podobny obraz, jednak przeciwniczka już nie atakowała tak zacięcie i komisja sędziowska wskazała zwycięstwo Winek. W walce finałowej Winek wyraźnie rozbijała pozycję przeciwniczki i dużo trafiała, co skutkowało zwycięstwem przez wskazanie.

Zwycięstwo zawodników KSW Bushi jest dobrą wróżbą na przyszłość. Zawody były startem kontrolnym przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy WKB w Rzeszowie 14 – 15 października 2017.

Zawodnikom towarzyszyli w roli sędziego shihan Paweł Juszczyk, a w roli fotografa Patrycja Jankowska.

AW, PJ