Po pierwszym dniu ME WKB w Rzeszowie zawodnicy KSW Bushi wywalczyli:

• Szymon Olpiński 1 miejsce (kat. juniorów 16-17 lat pow. 75 kg)
  • Karol Brejtfus 2 miejsce (kat. juniorów 15-17 lat do 70 kg)
  • Agnieszka Winek 3 miejsce (kat. seniorek do 65 kg)
  • Kamil Kisiel 3 miejsce (kat. juniorów 14-15 lat do 60 kg)

W drugim dniu ME WKB w Rzeszowie młodsza część reprezentacji KSW Bushi spisała się znakomicie!

• Aleks Wadych I miejsce (kat. chłopców 8-9 lat do 35 kg)
  • Antoni Sawka 2 miejsce (kat. chłopców10-11 lat do 35 kg, najliczniejsza kategoria mistrzostw)
  • Filip Rutkowski 2 miejsce (kat. kata 10-11 lat)

Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate organizacji
World Kyokushin Budokai
Rzeszów  14-15 października 2017

Na rozegranych w Rzeszowie w dniach 14-15 października 2017 Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate organizacji World Kyokushin Budokai (WKB) zawodnicy Klubu Sportów Walki BUSHI zdobyli 7 medali. Złoto w kumite wywalczyli Szymon Olpiński i Aleks Wadych. Ze srebrnymi medalami wrócili Karol Brejtfus i Antoni Sawka w kumite i Filip Rutkowski w konkurencji kata. Brąz w kumite zdobył Kamil Kisiel oraz jedyna seniorka w ekipie Agnieszka Winek.

W zawodach udział wzięło 425 zawodników z Rumunii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Rosji, Grecji i z Polski. Zawody były otwarte dla wszystkich organizacji kyokushin. Ostatecznie w Rzeszowie, poza zawodnikami WKB,  wystapili repezentanci organizacji IFK, WKO, Kyokushinkan i Oyama Karate.

Szymon Olpiński  (kat. juniorów 16-17 lat pow. 75 kg) zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii deklasuyjąc rywali siła fizyczną i wyczuciem walki. Ostatecznie wszystkie walki wygrał przed upływem regulaminowego czasu. Warto przypomnieć, że Olpiński ma na swoim  koncie tytuł Mistrza Świata organizacji IFK oraz brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata i dwa tytuły Mistrza Europy organizacji IKO.

Złoto w najmłodszej kategorii Mistrzostw wywalczył Aleks Wadych (kat. chłopców 8-9 lat do 35 kg). We wszystkich walkach górował nad przeciwnikami szybkością i przewagą techniczną.

Drugim miejscem musiał się tym razem zadowolić Karol Brejtfus (kat. juniorów 15-17 lat do 70 kg). W fnale zmierzył się z bardzo dobry zawodnikiem z Ukrainy Dmytro Haidukov, ale niestety przebyta tuż przed zawodami infekcja nie pozwoliła mu na rozwinięcie całości swoich możliwości.

Srebro po bardzo błyskotliwych i zaciętych walkach wywalczył Antoni Sawka (kat. chłopców 10-11 lat do 35 kg, najliczniejsza kategoria mistrzostw). W drodze do finału stoczył aż cztery zwycięskie pojedynki.

Świetny występ w konkurencji kata wpisał na swoje konto Filip Rutkowski (kat. kata 10-11 lat), prezentując znakomitą precyzję i dynamikę wykonania. Ostatecznie tylko minimalnie przegrał z Maksym Sapranyi z Ukrainy.

Agnieszka Winek wystartowała w kat. seniorek do 65 kg a nie jak zazwyczaj do 55 kg lub do 60 kg tym razem musiała zadowolić się brązowym medalem. Po wygranej przed czasem przez podwójne wazari za kopnięcia w głowę w walce eliminacyjnej, w półfinale spotkała się z młodą ale też już bardzo utytułowaną zawodniczką z Rosji Ksenia Doronina. Rosjanka okazała się dysponować bardzo silnymi technikami ręcznymi. Jedno z tych uderzeń było na tyle celne, że spowodowalo chwilowa utratę przez Winek zdolości do walki i strate wazari. Mimo prób odrobienia straty walka zakończyła się zwycięstwem rosjanki.

Także trzecie miejsce zdobył Kamil Kisiel (kat. juniorów 14-15 lat do 60 kg).

Ponadto KSW Bushi na tych mistrzostwach reprezentowali Jan Kacprzak, Patryk Kowala, Cezary Malik, Karol Utrata, Borys Zabłocki, Jakub Zdrodowski i Oskar Gębala.

Zawodnikom KSW Bushi sekundowali sensei Krystian Witak, senpai Zbigniew Rutkowski i senpai Szymon Olpiński, a w roli sędziów wystąpili shihan Paweł Juszczyk, sensei Wiktor Bidas i sensei Malwina Jerzak.