XVIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa 4.11.2017 – relacja i galerie

7 listopada 2017 w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się XVIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach wzięło udział 267 zawodników z 23 klubów kyokushin. Po raz pierwszy w historii imprezy był to turniej prawdziwie międzynarodowy. W józefowskiej hali wystąpiło 29 zawodników z Łotwy i 13 Rosjan. Obecność zawodników z za naszej wschodniej granicy bardzo podniosła poziom walk i temperaturę emocji na zawodach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, walki rozegrano z podziałem na początkujących (pomarańczowe pasy) i zaawansowanych. Walki toczyły się według pełnych, japońskich reguł. Nie było ograniczenia siły ciosów i kopnięć oraz wyłączania niektórych kopnięć na strefę głowy, co często zdarza się na europejskich zawodach dla młodzieży.

W związku z przejściem KSW Bushi do organizacji WKB, zawody były otwarte dla wszystkich grup kyokushin. W turnieju, poza zawodnikami WKB, wzięli udział zawodnicy z IKO Matsui, WKO, IKO Nakamura, Kyokushinkan, KWF, Oyama Karate i Shorin-Ryu.

Impreza był spektakularnym sukcesem organizacyjnym i sportowym zespołu shihan Pawła Juszczyka. Zawody przebiegły bardzo sprawnie, bez przestojów i opóźnień. KSW Bushi wystawiło rekordowo liczną, bo aż 60-osobową, ekipę zawodników. Ilość szła w parze z jakością o czym świadczy liczba wywalczonych miejsc na podaniu i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Pierwsze miejsca zajęli: Aniela Jędrkiewicz (kat. kumite dziewcząt, 7 lat i młodsze do 30 kg), Aleksandra Radzikowska (kat. kumite dziewcząt początkujących, 8-9 lat do 25 kg), Anna Marczak (kat. kumite dziewcząt początkujących, 8-9 lat do 30 kg), Zuzanna Dąbrowska (kat. kumite dziewcząt zaawansowanych, 12-13 lat pow. 40 kg), Weronika Józefowska (kat. kumite dziewcząt zaawansowanych, 8-9 lat pow. 30 kg), Filip Rutkowski (kat. Mężczyźni Kata open), Błażej Polak (kat. kumite chłopców, 7 lat i młodsi do 25 kg), Łukasz Helt (kat. kumite Seniorów do 70 kg), Szymon Olpiński (kat. kumite Seniorów do 90 kg), Jan Kacprzak (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 30 kg), Aleks Wadych (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 35 kg), Jakub Gębala (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 45 kg), Maciej Żebrowski (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 12-13 lat do 45 kg), Oskar Gębala (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 12-13 lat do 55 kg), Mateusz Majchrzak (kat. kumite juniorów zaawansowanych, 14-15 lat do 50 kg), Kamil Kisiel (kat. kumite juniorów zaawansowanych, 14-15 lat do 60 kg).

Drugie miejsca zajęli: Maria Maraśkiewicz (kat. kumite dziewcząt, 7 lat i młodsze do 30 kg), Anna Wierzcholska (kat. kumite dziewcząt początkujących, 8-9 lat do 30 kg), Joanna Osińska (kat. kumite dziewcząt zaawansowanych, 8-9 lat pow. 30 kg), Jan Fila (kat. kumite chłopców, 7 lat i młodsi do 25 kg), Stefan Jeżewski (kat. kumite chłopców, 7 lat i młodsi do 30 kg), Adam Różański (kat. kumite chłopców początkujących, 10-11 lat do 30 kg), Bruno Zientek (kat. kumite chłopców początkujących, 8-9 lat do 25 kg), Cezary Malik (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 30 kg), Filip Rutkowski (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 35 kg), Borys Zabłocki (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 40 kg), Wojciech Soboń (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 12-13 lat do 40 kg).

Trzecie miejsca zajęli: Paulina Augustynowicz (kat. kumite dziewcząt, 7 lat i młodsze do 30 kg), Maja Gontarek (kat. kumite dziewcząt, 7 lat i młodsze do 30 kg), Julia Zientek (kat. kumite dziewcząt początkujących, 10-11 lat do 35 kg), Alicja Droste (kat. kumite dziewcząt początkujących, 8-9 lat pow. 30 kg), Agata Ściesińska (kat. kumite dziewcząt zaawansowanych, 10-11 lat do 35 kg), Łucja Walicka (kat. kumite dziewcząt zaawansowanych, 12-13 lat do 40 kg), Wiktor Durel (kat. kumite chłopców, Junior open), Szymon Lechniak (kat. kumite chłopców, Junior open), Mateusz Andrzejuk (kat. kumite chłopców, 7 lat i młodsi do 25 kg), Jakub Choiński (kat. kumite chłopców, 7 lat i młodsi do 30 kg), Patryk Frankowski (kat. kumite chłopców początkujących, 10-11 lat do 45 kg), Wojciech Wachowiak (kat. kumite chłopców początkujących, 8-9 lat pow. 30 kg), Mateusz Gałecki (kat. kumite chłopców początkujących, 8-9 lat pow. 30 kg), Antoni Sawka (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 35 kg), Karol Utrata (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 35 kg), Patryk Frelek (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 10-11 lat do 45 kg), Bartłomiej Sobiczewski (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 12-13 lat do 40 kg), Jakub Nojek (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 12-13 lat do 55 kg), Wiktor Bykowski (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 12-13 lat pow. 55 kg), Patryk Kowala (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 8-9 lat do 30 kg), Piotr Augustynowicz (kat. kumite chłopców zaawansowanych, 8-9 lat pow. 30 kg).

Współorganizatorem turnieju było Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. Organizację zawodów wparło centrum ogrodnicze FLORA POINT, Powiat Otwocki, gabinet dentystyczny „ASMED.” firma BELL, drukarnia ARMATE oraz ZESPÓŁ PAŁACOWY GALINY. Dekoracje uświetnił sobowtór Chucka Norrisa z firmy IMPREZOWY CHUCK.

Impreza nie odbyła by się bez pomocy kilkudziesięciu wolontariuszy – członków, instruktorów i sympatyków KSW Bushi.

Wyniki Józefów 2017

Film z zawodów

Galerie:

Zdjęcia autorstwa Sebastiana Małachowskiego:

Zdjęcia z otwarcia i dekoracji: