Turniej Pierwszego Kroku, Michałowice 18.11.2017

Świetnie spisali się zawodnicy KSW Bushi na Turnieju Pierwszego Kroku, który odbył się 18 listopada w Michałowicach. W zawodach wystartowało dziewięciu naszych reprezentantów, którzy zdobyli osiem medali, w tym aż pięć złotych.

Relacja:

W konkurencji kata wystąpił Igor Choiński (kat. kata chłopców rocznik 2007), który już

po pierwszej turze objął wyraźnie prowadzenie. Tura finałowa potwierdziła wcześniejszy wynik i Igor zdobył pierwsze miejsce.

W kumite zdobyliśmy siedem medali:

  • Anna Marczak (kat. dziewcząt rocznik 2009 do 30 kg) po trzech zwycięskich pojedynkach zdobiła pierwsze miejsce.
  • Aleksandra Radzikowska (kat. dziewcząt rocznik 2009 do 26 kg) po trzech zwycięskich pojedynkach zdobiła pierwsze miejsce.
  • Jakub Choiński (kat. chłopców rocznik 2010 do 30) kg po trzech zwycięskich pojedynkach zdobił pierwsze miejsce.
  • Stefan Jeżewski (kat. chłopców rocznik 2010 do 30 kg) kg po trzech zwycięskich pojedynkach zdobił pierwsze miejsce.
  • Andrzejuk Mateusz (kat. chłopców rocznik 2010 do 25 kg) wygrał walkę eliminacyjną i uległ w finale zdobywając ostatecznie drugie miejsce.
  • Budzyński Marcel (kat. chłopców rocznik 2009 do 30 kg) rywalizował w najliczniejszej kategorii zawodów. Zwyciężył trzy pojedynki i uległ dopiero w finale zajmując tym samym drugie miejsce.
  • Moskal Fabian (kat. chłopców rocznik 2010 do 23 kg) wygrał walkę eliminacyjną i uległ w finale zdobywając ostatecznie drugie miejsce.
  • Ponadto klub reprezentował Roch Zalewski (kat. chłopców rocznik 2009 do 25 kg).

W roli sędziego wystąpiła sensei Agnieszka Winek, a w roli sekundanta sensei Krystian Witak.

Tego dnia, kilka godzin wcześniej na tej samej hali, odbyła się Wojewódzka Liga Karate Kyokushin, na której klub reprezentował powracający do startów po przerwie.

Jan Lewon (kat. kata chłopców rocznika 2007, kat. kumite chłopców rocznika 2007 do 25 kg). Lewon wystartował w konkurencji kata prowadzonej tym razem systemem na chorągiewki i w eliminacjach po dogrywce przegrał z późniejszym zwycięzcą kategorii. Natomiast w konkurencji kumite Janek przeszedł rundę eliminacyjną, a następnie uległ w półfinale również zwycięzcy kategorii i ostateczne uplasował nie na trzecim miejscu.