3rd KWU Kyokushin World Championship, Jekaterynburg Rosja 9-10.12.2017

W dniach 9-10 grudnia 2017 zawodniczka Klubu Sportów Walki BUSHI Agnieszka Winek reprezentowała Polskę na rozegranych w Jekaterininburgu w Rosji 3 Mistrzostwach Świata Kyokushin World Union.

3 Mistrzostwa Świata KWU (Kyokushin World Union) miały oprawę godną największych imprez sportowych w najpopularniejszych sportach olimpijskich. Wystrój hali, hotel, niezwykle widowiskowa ceremonia otwarcia i dekoracja zawodników nie miała sonie równych w historii światowego kyokushin i biła na głowę dotąd niedoścignione turnieje w Japonii.

W poszczególnych kategoriach wagowych mógł wystąpić tylko jeden zawodnik z kraju i to właśnie Winek jako aktualnej Mistrzyni Polski w kategorii kobiet do 60 kg przypadł ten zaszczyt. Niestety, Winek już w pierwszej walce wylosowała Litwinkę, Ingą Mikstaite, aktualną Mistrzynią Europy Open WKO i Mistrzynią Europy KWU, która ostatecznie wygrała cała kategorię. Zawodniczka KSW Bushi nie została zaskoczona żadną techniką, jednak po mocnej wymianie ciosów i kopnięć sędziowie wskazali zwycięstwo Mikstaite.

Z trzynastoosobowej reprezentacji Polski złoto wywalczyła Agata Winiarska (kat. kobiet do 70 kg) z Wrocławia, srebro Aleksandra Karpuk (kat. kobiet pow. 70 kg) z Postomi a na trzecim miejscu uplasował się Marek Wolny (kat. mężczyzn do 90 kg) z Tarnowskich Gór.

Galeria

Film z finałów

Archiwum:

Miło nam poinformować, że na 3 Wagowych Mistrzostwach Świata Kyokushin World Union, które będą rozegrane w Jekaterynburgu w Rosji w dniach 9-10.12.2017 Polskę w kategorii kobiet do 60 kg będzie reprezentować sensei Agnieszka Winek. Zaszczyt to tym większy, ze w każdej kategorii może wystąpić tylko jeden zawodnik z danego kraju.

Z zawodów będzie prowadzona transmisja On-line. Przypuszczamy, że walka Agnieszki odbędzie się 9 grudnia ok godz. 6:00 lub 7:00 rano czasu polskiego.

Transmisja On-line 9.12.2017