Turniej Karate Kyokushin Fighters Cup Chersoń Ukraina 17.12.2017

17 grudnia 2017 zawodnicy Klubu Sportów Walki BUSHI wzięli udział w turnieju karate kyokushin Fighters Cup, który odbył się Chersonie na Ukrainie. Po bardzo zaciętych walkach Zuzanna Dąbrowska zdobyła srebrny  a  Mateusz Majchrzak brązowy medal.

Relacja i galeria:

Druga edycja Fighters Cup WKB, turnieju organizowanego przez shihan Siergieja Wsiewołodowa, zgromadziła 380 zawodników Ukrainy, Polski, Rumuni, Hiszpanii i Izraela. Turniej odbył się w pełnych przepisach kyokushin. Wszystkie kopniecie na głowę były dozwolone i można je było wykonywać z pełną siłą. We wszystkich kategoriach wiekowych walki odbywały się bez pancerzy i w kaskach bez kraty. Mimo to żaden zawodników nie odniósł urazów większych niż na turniejach rozgrywanych w bardziej ograniczonych przepisach.

Zuzanna Dąbrowska (kat. dziewcząt 12-13 lat do 50 kg) stoczyła dwie bardzo zacięte i wyrównane walki. Pierwszą wygrała po dogrywce, przez wazari zdobyte za celne mae geri jodan, a w drugiej uległa przez wagę zawodniczce w Ukrainy.

Mateusz Majchrzak (kat. chłopców 14-15 lat do 50 kg) wygrzał pierwszą walkę eliminacyjną i przegrał walkę o wejście do finału. Bycie w czwórce najlepszych zawodników swojej kategorii nie dawało jednak automatycznie na tym turnieju miejsca na podium. Majchrzak musiał stoczyć jeszcze walkę o trzecie miejsce, która miała niezwykłe dramatyczny przebieg. Po bardzo wyrównanej rundzie podstawowej i podobnie wyrównanej dogrywce okazało się, że waga także nie przyniosła rozstrzygnięcia. Rozpoczęła się druga dogrywka, w której Mateusz znokautował swojego przeciwnika celnym low kick czyli kopnięciem w udo.

Oboje reprezentanci KSW BUSHI trenują w sekcji sensei Mikołaja Pałyski w Dojo Michalin.

W skąd polskiej ekipy na tym turnieju wszedł także Bartosz Kazimierczak z Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w Zielonce, który tym razem odpadł w eliminacjach.

W roli trenera i kierownika ekipy wystąpił shihan Paweł Juszczyk a Polskę reprezentował także szef polskiego WKB sensei Dariusz Burda z Leżajska.

PJ