Liga Karate Mamut Pro Fighters 11.02.1018

11 lutego sześcioosobowa reprezentacja KSW Bushi świetnie zaprezentowała się na turnieju Liga Karate Mamut Pro Fighters w Brzeszczu koło Oświęcimia. Kamil Kisiel, Aleks Wadych oraz Cezary Malik wygrali swoje kategorie, a Patryk Kowala, Zuzanna Dąbrowska oraz Oskar Gębala zdobyli drugie miejsca.

Relacja i galeria

Turniej zorganizowała firma Mamut Pro i Oświęcimski Klub Karate kierowany przez sensei Mariusza Pawlusa należący do PFK Oyama, gdzie przepisy walki sportowej są niemalże identyczne jak w Kyokushin. Ciekawostką natomiast był fakt, że na turnieju młodzież powyżej 14 lat walczyła według czasów walki: 2 minuty, 30 sekund przerwy, 2 minuty. Oznaczało to, ze zawodnicy muszą w dojrzały sposób rozkładać siły kontrolując intensywność walki oraz mieli szansę lepiej planować taktykę.

Kamil Kisiel (kat. juniorów młodszych do 65 kg) wygrał swoją kategorię. W dwóch pojedynkach górował nad przeciwnikami zarówno siłą jak i taktyką walki. Pierwsze starcie Kisiel zaczął spokojnie, jednak z akcji na akcję coraz bardziej się rozkręcał. Podczas regulaminowych czterech minut przeciwnik kilkukrotnie wycofywał się pod naporem ciosów Kamila poza matę, co zaowocowało zwycięstwem. W drugim pojedynku Kisiel już w pierwszej rundzie trafił rywala ciosem na korpus za co otrzymał ippon i zwyciężył przed czasem.

Aleks Wadych (kat. młodzików do 35 kg) zdecydowanie zwyciężył swoją kategorię. W dwóch pojedynkach zdominował przeciwników za pomocą dynamicznych kopnięć. Wadych w pierwszej walce wygrał po upływie regulaminowego czasu, a w drugiej zwyciężył przed czasem dzięki celnym trafieniom na głowę.

Cezary Malik (kat. młodzików do 30 kg) zwyciężył dwa pojedynki. Najpierw, dzięki dobrej taktyce i mocnym kopnięciom w uda pokonał przedstawiciela gospodarzy, a potem po wyrównanej walce z dogrywką wygrał z klubowym kolegą Patrykiem Kowalą i został zwycięzcą całej kategorii.

Patryk Kowala (kat. młodzików do 30 kg) w pierwszym starciu, po bardzo dobrej walce z dogrywką, przegrał przez wskazanie z klubowym kolegą Cezarym Malikiem Potem pokonał również po walce z dogrywką zawodnika z Brzeszcza.

Zuzanna Dąbrowska (kat. juniorek młodszych do 50 kg) zajęła drugie miejsce. W pierwszym mocnym starciu Dąbrowska nieznacznie uległa mocnej reprezentantce gospodarzy. Zawodniczka KSW Bushi w drugim pojedynku zaskoczyła przeciwniczkę siłą ciosów. Rywalka próbowała się rewanżować kopnięciami, ale Zuzanna skutecznie się broniła nie przerywając ciągłego ataku, aż w końcu wykonała celne kopnięcie okrężne na korpus, po którym walka zakończyła się przed czasem.

Oskar Gębala (kat. juniorów młodszych do 55kg) zajął drugie miejsce. Gębala stoczył ze starszym kolegą mocny dwurundowy pojedynek. Podczas pierwszej rundy dynamiczne ataki przeciwnika nie pozwalały Gębali się rozpędzić. Dzięki dwurundowej formule Gębala miał krótką przerwę na odpoczynek i zaplanowanie taktyki. W drugiej rundzie walka miała zdecydowanie lepszy przebieg. Gębala stawiał silniejszy opór i celnie trafiał kopnięciem okrężnym w uda. Ostatecznie przegrał przez wskazanie sędziów.

Mimo niewielkiej liczby zawodników KSW Bushi zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Sędzią podczas zwodów był shihan Paweł Juszczyk, sekundantem sensei Agnieszka Winek, dodatkowo zawodnikami opiekował się Jacek Wdych.