Wojewódzka Liga Karate, Siedlce 18.02.2018

18 lutego reprezentacja KSW Bushi wzięła udział w Wojewódzkiej Lidze Karate. Turniej zorganizował Siedlecki Klub Karate i Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego. Sześcioosobowa ekipa zdobyła sześć medali.

W konkurencji kata znakomicie zaprezentował się Bory Zabłocki, który po czterech rundach zdobył pierwsze miejsce w kat. chłopców rocznik 2007. W konkurencji kata rywalizacja dobywała się systemem pucharowym a nie jak zazwyczaj w kyokushin, systemem punktowym. Drugi nasz reprezentant, Jan Lewon nieznacznie przegrał w eliminacjach nie wchodząc na podium.

W konkurencji kumite KSW Bushi na sześciu zawodników zdobyło aż pięć medali. Pierwsze miejsca zajęli: Alicja Droste (kat. dziewcząt rocznik 2009 pow. 30 kg) i Jakub Zdrodowski (kat. chłopców rocznik 2007 pow. 45 kg), na drugiej pozycji uplasowali się Anna Marczak (kat. dziewcząt rocznik 2009 pow.30 kg – mimo niższej wagi, przeniesiona przez organizatora do ciężkiej kategorii) oraz Borys Zabłocki (kat. chłopców rocznik 2007 do 45 kg), trzecie miejsce zdobył Jan Lewon (kat. chłopców rocznik 2007 do 35 kg). Ponadto klub reprezentował Stanisław Kwaśniak (kat. chłopców rocznik 2009 do 30 kg). Borys Zabłocki zdobył również tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Opiekunem reprezentacji KSW Bushi był Dariusz Lewon. Dziękujemy Panu Lewonowi oraz pozostałym rodzicom za opiekę nad zawodnikami.

AW