Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Karate Kyokushin Zielonka 24.02.2018

Na rozegranych w Zielonce 24 lutego 2018 Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Karate Kyokushin świetnie spisała się dziesięcioosobowa reprezentacja KSW Bushi zdobywając dziesięć medali. Pierwsze miejsce zdobył Filip Rutkowski w konkurencji kata oraz Kamil Kisiel i Aleks Wadych w kumite juniorów oraz Łukasz Helt kumite seniorów.

Relacja i galeria:

Zawody zostały rozegrane z udziałem rekordowej liczby 259 zawodników z roczników 2006 i starszych z dwudziestu klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego. Na kilku poprzednich edycjach tych zawodów liczba startujących wynosiła ok 170-180 osób. Cieszy to tym bardziej, że za tydzień większość klubów także wystawia duże reprezentacje na Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego, które odbędą się 3 marca w Zamościu.

Turniej rozpoczął się od konkurencji kata, w której wystąpił Filip Rutkowski (kat. kata młodzików). Zawodnik KSW Bushi bezapelacyjnie wygrał całą kategorię zdecydowanie prowadząc zarówno w pierwszej jak i w drugiej turze.

W konkurencji kumite KSW Bushi zdobyło osiem medali.

Pierwsze miejsca zdobyli:

  • Kamil Kisiel (kat. juniorów młodszych do 65 kg) po dwóch wygranych walkach
  • Aleks Wadych (kat. młodzików do 40 kg) po trzech wygranych walkach
  • Łukasz Helt (kat. kumite seniorów do 70 kg) po dwóch wygranych walkach.

Drugie miejsca zdobyli:

  • Filip Rutkowski (kat. młodzików do 40 kg) po trzech wygranych walkach
  • Wiktor Jackowski (kat. młodzików do 45 kg) po trzech wygranych walkach
  • Natalia Such (kat. juniorek młodszych do 50 kg) po dwóch wygranych walkach
  • Maciej Żebrowski (kat. juniorów młodszych do 45 kg) po dwóch wygranych walkach

Trzecie miejsca zajęli:

  • Jakub Gębala (kat. młodzików do 45 kg)
  • Mateusz Majchrzak (kat. juniorów do 60 kg)

Ponadto klub reprezentował Patryk Frelek (kat. młodzików do 45 kg), który mimo udanego występu odpadł w eliminacjach. Zawodnikom sekundował sensei Mikołaj Pałyska, a w roli sędziów wystąpili shihan Paweł Juszczyk i senpai Zbigniew Rutkowski.