VIII Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Kobierzyce Cup, Kobierzyce 7.04.2018

Na VIII Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushin Kobierzyce Cup, który odbył się w Kobierzycach 7.04.2018 jedyny reprezentant Klubu Sportów Walki Bushi, Jan Lewon, wywalczył srebrny medal w najliczniejszej kategorii zawodów. W imprezie łącznie wzięło udział niemal 500 zawodników z kilku krajów Europy.

Jan Lewon zajął drugie miejsce w kat. dzieci 10-11 lat (2007-2008) chłopcy do 35 kg. Startowało w niej 27 zawodników. W drodze do finału wygrał cztery walki. Pierwszą, eliminacyjną przez wazari, drugą przez ippon. Ćwierćfinał i półfinał również przez wazari. Wszystkie wazari dostał za mawashi geri jodan (kopniecie okrężne w głowę). Lewon walczył dynamicznie, często atakował i zdobywał lekką przewagę, dzięki której udawało mu się zaskakiwać szybkimi kopnięciami.

Finałowa walka z Wojciechem Zaniewskim z Bielska-Białej w podstawowym czasie była bardzo wyrównana (werdykt idealny remis – 1 x Janek, 1 x Wojtek, 2 x remis). W dogrywce zarysowała się niewielka przewaga Zaniewskiego i Lewon ostatecznie zdobył srebro. Warto dodać, że Jan Lewon był wyraźnie lżejszy od swoich przeciwników.

Tak dobry wynik na tej dużej imprezie wróży kolejne sukcesy. Gratulacje dla Janka i podziękowania dla taty Janka, który podjął się samodzielnej wyprawy na zawody.